Atrakcje

Doskonałe miejsce na wakacje w górach!

Wakacje w górach – pensjonat MOJE TATRY to doskonałe miejsce by spędzić je w Tatrach!

Pensjonat położony jest w samym sercu Podhala, co czyni z niego doskonałe miejsce by skorzystać z licznych atrakcji, które ma do zaproponowania region. Zapraszamy do zapoznania się z najchętniej odwiedzanymi miejscami i wybieranymi atrakcjami, z których można skorzystać spędzając wakacje w górach w pensjonacie MOJE TATRY w Białym Dunajcu!


Termy Gorący Potok

Wakacje w górach - termy Gorący Potok

Jedyne 1500 metrów od „Moich Tatr” znajdują się termy „Gorący Potok” – doskonałe miejsce by wakacje w górach stały się okazją do relaksu i wypoczynku.

„Gorący Potok” to najnowsza podhalańska propozycja wykorzystania wód termalnych i stworzenia kompleksu basenów termalnych oraz Rezerwatu Relaksu. Strefa dzieci JEDYNE TAKIE MIEJSCE na Podhalu na spędzenie aktywnie czasu z naszymi pociechami. Atutem Gorącego Potoku jest atrakcyjny teren o charakterze parkowym.

Oto atrakcje jakie przygotował Gorący Potok specjalnie dla Was:

 • Siarcane baseny
 • Ślebodny bonior
 • Dziecięce źródełko
 • Podkowa
 • Wartki potok
 • Górsko Riviera
 • Siarcane koloseum
 • Zawaternik przy smreku
 • Wodno bździągwa

Zakopane

Wakacje w górach - Zakopane

Biały Dunajec położony jest 18 minut jazdy samochodem od Zakopanego więc stanowi bardzo dobre miejsce by zatrzymać się z dala od tłoku i tłumów, ale jednocześnie móc zobaczyć największe atrakcje regionu. Do Zakopanego można także dostać się kursującym często pociągiem (podróż trwa 12 minut), rowerem (36 minut) lub jeśli ktoś lubi spacery pieszo (2 godziny).

Biały Dunajec to doskonały punkt do zwiedzania całego Podhala!


Spływ Przełomem Dunajca

Wakacje w górach - Nowy Targ

Spływ Przełomem Dunajca to najatrakcyjniejszy sposób zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Tradycja organizowania spływów sięga roku 1832.
Spływ odbywa się w klasycznych, drewnianych łodziach flisackich albo pontonach, min 10 osobowych. Sezon flisacki trwa od 1 kwietnia do 31 października ( z wyjątkiem święta Bożego Ciała i pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych)

Spływ rozpoczyna się na przystani flisackiej w Sromowcach – Kątach, gdzie znajduje się parking, pawilon wystawowy Pienińskiego Parku Narodowego, punkt informacji turystycznej, kioski z pamiątkami, restauracja oraz kasy biletowe.

Istnieją dwie przystanie docelowe:

1. SZCZAWNICA – długość trasy ok. 18 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 15 min

2. KROŚCIENKO – długość trasy ok. 23 km, czas trwania spływu ok. 2 godz. 45 min.

           


Szlaki górskie

Wakacje w górach - szlaki górskie
Biały Dunajec to dobry punkt wypadowy na okoliczne górskie szlaki turystyczne. Sam Biały Dunajec położony jest w malowniczej dolinie, którą otaczają wspaniałe góry przez które prowadzą liczne szlaki. Pozwalają one zobaczyć między innymi Gliczarów, Gronków, Szaflary, Ząb oraz Bukowinę Tatrzańską.

Szlaki rowerowe

Wakacje w górach - szlaki rowerowe

Biały Dunajec to świetne miejsce wypadowe na wyprawy rowerowe. W okolicach Białego Dunajca można znaleźć liczne, przygotowane szlaki rowerowe prowadzące przez jedne z najbardziej malowniczych regionów Podhala. Szlaki rowerowe prowadzą między innymi przez Bańską, Białkę Tatrzańską czy Gliczarów. Z Białego Dunajca prowadzą także szlaki rowerowe do Zakopanego (około 40 minut drogi), Nowego Targu (około 35 minut) i Poronina (około 15 minut).

Drodzy rowerzyści! Zapraszamy na stronę: narowery.visitmalopolska.pl, na której można pobrać mapy (w tym do samodzielnego wydruku) oraz informacje o atrakcjach i ślady GPS tras rowerowych w Małopolsce.


Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to jeden ze szczytów, które musi zobaczyć każdy odwiedzający Tatry! W pensjonacie „Moje Tatry” mogą państwo zakupić bezpośrednio na miejscu w pensjonacie bilety na kolejkę linową kursującą na Kasprowy Wierch, dzięki czemu ominą Państwo kolejki do kas!


Warsztaty i zajęcia

W „Moich Tatrach” regularnie odbywają się różnego rodzaju zajęcia tematyczne i warsztaty, w mogą uczestniczyć nasi Goście. Informacje o nich pojawiają się regularnie na naszej stronie.


Nowy Targ

Wakacje w górach - Nowy Targ

Biały Dunajec położony jest 16 minut jazdy samochodem od Nowego Targu co czyni z niego bardzo dobry punkt by zatrzymać się w ustronnym i niezwykłym miejscu, ale jednocześnie móc zobaczyć stolicę regionu. Do Nowego Targu można także dostać się kursującym często pociągiem (podróż trwa 10 minut), rowerem (45 minut) lub jeśli ktoś lubi spacery pieszo (2 godziny i 40 minut).

Biały Dunajec to doskonały punkt do zwiedzania całego Podhala!


Poszukiwanie skarbów (geocaching)

Wakacje w górach - geocaching

Jeśli jesteś fanem geocachingu (czym jest geocaching?) Biały Dunajec jest miejscem dla Ciebie by spędzić niezapomniane wakacje w górach! W malowniczej okolicy Białego Dunajca ukrytych jest co najmniej 5 skrzynek ze skarbami czekających na odkrycie! Dzięki swojemu położeniu w centrum Podhala, w połowie drogi miedzy Zakopanem a Nowym Targiem – Biały Dunajec jest doskonałym miejscem wypadowym do zdobycia skrzynek także z tamtych okolic.


Przejazd bryczką

Wakacje w górach - przejazd bryczką

Okolice Białego Dunajca można zwiedzić objeżdżając je tradycyjną konną bryczką. Godzinna podróż umożliwi Państwu zobaczenie pięknych krajobrazów Podhala w komfortowych warunkach. Przejażdżka zakończona jest ogniskiem na łonie natury.

Cennik:
 • 35 zł za osobę za (60 minut jazdy + ognisko)
 • 30 zł za dziecko 60 minut jazdy)
 • 160 zł za 12 osób (60 minut jazdy)

Jezioro Czorsztyńskie

Wakacje w górach - jezioro Czorsztyńskie

Przepiękne jezioro Czorsztyńskie oddalone jedynie o 35 minut drogi od „Moich Tatr” to doskonałe miejsce na wypoczynek nad wodą w otoczeniu majestatycznych gór Podhala!


Zamek w Niedzicy

Wakacje w górach - zamek w Niedzicy

Zamek w Niedzicy to niesamowita średniowieczna budowla położona nad malowniczym jeziorem Czorsztyńskim. Zamek oddalony jest od „Moich Tatr” o jedyne 40 minut drogi. To wspaniałe miejsce do zwiedzania, a bezpośrednia bliskość jeziora sprawia, że jest to też doskonałe miejsce do wypoczynku.


Spływ kajakowy rzeką Białką

Wakacje w górach - spływ kajakowy

Na rzece Białce, oddalonej od „Moich Tatr” jedynie o 20 minut drogi, można wziąć udział w niezapomnianym spływie kajakowym! Spływ kajakiem to propozycja zarówno dla sportowców jak i wszystkich innych turystów. Spływ kajakowy to obok sportu okazja do zobaczenia malowniczej doliny rzeki Białki – niemal na całej długości otoczonej malowniczymi świerkowymi lasami.


Zespół 9 SIYŁ

Wakacje w górach - Nowy Targ

ZESPÓŁ 9 SIYŁ to grupa dziewięciu młodych i utalentowanych przyjaciół z Podhala (Biały Dunajec, Ciche, Kościelisko i Zakopane), która powstała ad hoc na potrzeby nagrania Programu ?Ziarno? z TVP 1 a potem wspólnego kolędowania w Parafii św. Katarzyny w Warszawie. Młodzież od najmłodszych lat kultywuje tradycje zapoczątkowane przez dziadków i rodziców, którzy są cenionymi muzykami, śpiewakami a także instruktorami zespołów regionalnych na tym terenie.

Nazwa zespołu oznacza kwiat dziewięćsił – to stara góralska nazwa rośliny mającej w sobie 9 mocy, które dają człowiekowi 9 sił, a te z kolei są 9 razy silniejsze niż wszystkie inne zioła ? nomen omen kapela składa się z czterech muzykantów, którzy szczycą się swoim rokiem urodzenia 1999.


Dowiedz się więcej


Domek pod Limbami

Domek pod LImbami

Zapraszamy do zaprzyjaźnionego z nami Domku Pod Limbami w Kluszkowcach, jednej z turystycznych miejscowości w Gminie Czorsztyn nad Jeziorem Czorsztyńskim, która to charakteryzuje się unikalnym położeniem na mapie Polski, u zbiegu trzech Pasm Górskich: Tatr, Gorców i Pienin.


Lot szybowcem (Nowy Targ)

Wakacje w górach - lot szybowcem

Miłośnicy awioniki znajdą w Nowym Targu, oddalonym o 16 minut drogi autem od „Moich Tatr” coś dla siebie – loty szybowcem! Lot szybowcem nad Podhalem pozwoli na podziwianie wspaniałych widoków Tatr z niezwykłej perspektywy.


Paintball (Czarny Dunajec)

Wakacje w górach - paintball

W Czarnym Dunajcu, oddalonym od „Moich Tatr” o jedyne 30 minut drogi, znajdą Państwo pole do gry w paintball. Paintball do doskonała oferta dla większych, zorganizowanych grup, a w szczególności dla firmowych wyjazdów integracyjnych. Dzięki bliskości pola paintballowego mogą Państwo gościć w „Moich Tatrach”, w samym sercu malowniczej doliny Białego Dunajca, jednocześnie nie rezygnując z atrakcyjnej, zorganizowanej zabawy na świeżym powietrzu.


Jak wygląda pobyt w pensjonacie w Tatrach? Jakie są wolne terminy? Zadzwoń pod numer +48 606 915 915 lub +48 182 073 915 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 (w soboty i niedziele kontakt telefoniczny jest niedostępny, prosimy o kontakt e-mailowy), a z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Wszędzie dobrze, ale w Moich Tatrach najlepiej!