Parking w Zakopanem. Przejazd z pensjonatu Moje Tatry w 20 minut bez korków.

Jaki jest najtańszy parking w Zakopanem? Jak ominąć korki na Zakopiance i w drodze podziwiać spektakularne widoki na Tatry, Gorce i Pieniny?

Bezglutenowy Pensjonat Moje Tatry jest położony przy Zakopiance. To trasa prowadząca z Krakowa do Zakopanego – słynąca z kilometrowych korków w sezonie. Jak je ominąć?

Parking w Zakopanem to zmora turystów, których nie brakuje na Podhalu. Jak dostać się z Białego Dunajca do Zakopanego omijając korki i parkując samochód w dobrej cenie na cały dzień? To pytanie trapi odwiedzających Tatry od lat dlatego podpowiadamy jaką drogą można dostać się do Zakopanego omijając słynne zakopiańskie korki. Z Pensjonatu Moje Tatry dojedziecie w 20 minut do Gubałówki, gdzie najlepiej zostawić auto wybierając się na wizytę do Zakopanego.

Jak dojechać z Pensjonatu Moje Tatry do Zakopanego widokową trasą bez korków w 20 minut?

Wyjeżdżając z Bezglutenowego Pensjonatu MOJE TATRY można dojechać alternatywną drogą w ciągu 20 min i bez korków. Wystarczy wybrać trasę Pogórzem Gubałowskim na sam szczyt Gubałówki (pod przekaźnik telewizyjny). Wyruszając z parkingu pensjonatu należy skręcić w lewo zamiast wjechać pod wiadukt na Zakopiankę i jechać ciągle prosto w kierunku miejscowości Bańska Wyżna.

Przekaźnik telewizyjny na szczycie Gubałówki w Zakopanem

Po przejechaniu 2 km dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Szlak Papieski i skręcamy w lewo. Z prawej strony rozciągają się widoki na Gorce i Kotlinę Nowotarską, a w oddali widać Babią Górę i Pilsko. Z lewej strony natomiast wyłaniają się majestatyczne o każdej porze Tatry Bielskie z charakterystycznym Muraniem, Hawraniem (najwyższy szczyt Tatr Bielskich 2152 m) i Płaczliwą Skałą, dalej Tatry Wysokie z Łomnicą (2634 m).  Dalej jest Lodowy Szczyt (2627 m),  Gerlach (2655 m) i Wysoka po stronie słowackiej, która sąsiaduje bezpośrednio z Rysami po stronie polskiej (wierzchołek słowacki 2503 m, wierzchołek graniczny 2499 m), inne znane góry to m.in. Mięguszowiecki Szczyt,  Kozi Wierch, Świnica, Kasprowy i Giewont tuż nad Zakopanem, a za nim na zachód Tatry  Zachodnie. Tu można przeczytać więcej o widokowym spacerze z Białego Dunajca z panoramą Tatr.

Po przejechaniu 9,5 km znajdziemy się na głównym skrzyżowaniu w Zębie. Tu nawigacja może pokazać skręt w lewo przez Suche, Poronin do Zakopanego, lub skręt w prawo przez Nowe Bystre, Słodyczki i Butorowy Wierch. My przejeżdżamy skrzyżowanie prosto, kierując się w stronę Furmanowej (osiedle w Zębie). Na Furmanowej skręcamy w prawo w stronę Gubałówki i jedziemy dalej prosto. Mijamy piękną drewnianą kapliczkę Św. Brata Alberta (msze św. w niedzielę odbywają się tutaj o godzinie 10.30), kilka znaków zakazu (nie dotyczą dojazdu do posesji ? a my przecież kierujemy się na Gubałówkę nr domu 224 B) oraz wszystkich parkingowych, którzy zachęcają do zaparkowania samochodu na granicy Zębu i Gubałówki (za miliony monet).

Ile kosztuje parking w Zakopanem?

Jedziemy dalej już teraz pod górkę dość wąską drogą i po 12,5 km od pensjonatu jesteśmy u celu czyli na Parkingu Gubałówka (Parking u Bartoli – tel: 501 513 735) pod samym nadajnikiem RTON Gubałówka. Tam zapłacimy 20 zł za parking w Zakopanem na cały dzień!!! To z pewnością najtańszy parking na Podhalu. Dalej idziemy 100 m w stronę szczytu i dochodzimy do deptaka na Gubałówce, a potem do górnej stacji kolejki linowo-terenowej, którą można zjechać w ciągu 10 min do Zakopanego.

Napisaliśmy więcej o wycieczce pięknym szlakiem – na Rusinową Polanę.

Atrakcje przy parkingu Gubałówka.

Z atrakcji, które należy wymienić, warte uwagi są – krótki, orczykowy wyciąg narciarski (200 m) dla rozpoczynających przygodę z narciarstwem (karnet  15 zjazdów kosztuje 30 zł), zaraz obok jest dłuższy wyciąg dla bardziej zaawansowanych oraz kilka innych, stromych od południowej strony szczytu Gubałówki. Godzina nauki z instruktorem kosztuje 90 zł, a wypożyczenie nart 15 zł.

Z ciekawych atrakcji, znajdujących się tuż przy parkingu jest SNOWTUBING w cenie 20 zł za 6 przejazdów. Wzdłuż deptaka znajdują się liczne sklepy i kramy z pamiątkami, restauracje, kawiarnie i cukiernia ? niestety żaden z lokali nie podaje dań bezglutenowych, więc należy tak dzień zaplanować, by w porę wrócić do naszego pensjonatu na smaczny, bezglutenowy posiłek .  

W podróż powrotną z Zakopanego do Bezglutenowego Pensjonat Moje Tatry w Białym Dunajcu należy udać się tą samą drogą ? jest najkrótsza i bez korków. Ewentualnie można na głównym skrzyżowaniu w Zębie skręcić w prawo do Poronina (po drodze mijamy wyciąg w Suchem ? trzeba uważać na wyjeżdżające spod wyciągu samochody), a potem zakopianką dojechać z powrotem do pensjonatu (trasa dłuższa o 2 km).

Tu przeczytasz nasz artykuł o atrakcjach w okolicach Nowego Targu.