Gorący Potok noclegi w pensjonacie Moje Tatry, jedynie 1,4 km od term

Gorący Potok - Noclegi

Pensjonat Moje Tatry położony jest jedyne niecałe 1500 metrów od term "Gorącego Potoku" przez co stanowią doskonałe miejsce by zatrzymać się w Białym Dunajcu, spędzić noc w stylowym i przytulnym pokoju, dobrze zjeść i móc korzystać z gorących wód geotermalnych.

Aby dostać się z pensjonatu Moje Tatry do term wystarczy 15 minut spokojnego spaceru lub 3 minuty jazdy samochodem!

Zatrzymując się w pensjonacie Moje Tatry mogą Państw ponadto skorzystać ze specjalnego rabatu:

20% zniżki na wejścia indywidualne do term Gorący Potok!*

Gorąca Oferta na wejścia grupowe

30% zniżki w sezonie*.

50% zniżki od marca do kwietnia i od października do listopada*.

*rabat nie obejmuje Pakietu startowego 1,5h, biletów rodzinnych i strefy SPA.


Termy Gorący Potok

 

Gorący Potok - termy jedyne 1,4 km od pensjonatu Moje Tatry
Gorący Potok to kompleks term wykorzystujących lokalne źródło siarczanych wód termalnych. W termach Gorący Potok znajdują się baseny z naturalną, surową wodą siarkową o leczniczych właściwościach, fontanny, wodotryski, kąpieliska, masaże wodne, natryski i gejzery. Cały kompleks term położony jest na terenach parkowych, wśród zieleni i drzew, które czynią z tego miejsca uroczy i ustronny zakątek. 

Termy Gorący Potok korzystają ze źródeł naturalnej, surowej wody siarkowej o leczniczych właściwościach. Do wód termalnych nie są dodawane żadne substancje chemiczne, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na komfort kąpieli, a same wody są regularnie badane w akredytowanych laboratoriach.

 
Termy Gorący Potok to jeden z najnowszych i najnowocześniejszych ośrodków tego typu na terenie całego Podhala. Termy działają dopiero od kilku lat, a już zdobyły sobie grono stałych gości i wyrobiły swoją renomę jako miejsca gdzie można zarówno bardo dobrze wypocząć jak i zregenerować swoje zdrowie. 

Gorący Potok to doskonały relaks, rozrywka i wypoczynek nie tylko dla dorosłych. Dzięki specjalnej Strefie Dzieci w termach można spędzić aktywnie czasu z naszymi pociechami, dla których przygotowano szereg atrakcji. Wśród atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach znajdują się basen dziecięcy, park linowy oraz bawialnia.

Gorący Potok - termy jedyne 1,4 km od pensjonatu Moje Tatry
 
Gorący Potok - termy jedyne 1,4 km od pensjonatu Moje Tatry

Jakie działanie mają kąpiele siarkowe?

 

Kąpiele siarkowe mają przede wszystkim pobudzający wpływ na receptory znajdujące się w naskórku, dlatego też w ich trakcie oraz po zakończeniu można odczuwać delikatne swędzenie i pieczenie skóry - oznakę, że dobroczynne właściwości wód siarczanych na nas oddziałują.

Dodatkową właściwością jest przy regularnym stosowaniu kąpieli siarkowych zwiększanie odporności na infekcje.  Ponadto do właściwości kąpieli siarkowych możemy zaliczyć działanie odczulające (przeciwhistaminowe) istotne u osób borykających się z alergią, keratolityczne (usuwanie martwych komórek naskórka), keratoplastyczne (rozmiękczanie i rozpulchnianie warstwy rogowej naskórka). U pacjentów dotkniętych dną moczanową kąpiele siarkowe powodują obniżenie stężenia endogennego kwasu moczowego.

Co znajdziecie w termach Gorący Potok?

 

Oto atrakcje jakie przygotował Gorący Potok specjalnie dla Was:

  • Siarcane baseny
  • Ślebodny bonior
  • Dziecięce źródełko
  • Podkowa
  • Wartki potok
  • Górsko Riviera
  • Siarcane koloseum
  • Zawaternik przy smreku
  • Wodno bździągwa

 

Gorący Potok - termy jedyne 1,4 km od pensjonatu Moje Tatry

Dowiedz się więcej o termach: