Właścicielka

Elżbieta Porębska-Mędoń

Coś o sobie

 
Nazywam się Elżbieta Porębska-Mędoń. Przyjmowaniem gości w Białym Dunajcu zajmuję się już od najmłodszych lat. Wychowałam się w domu, w którym od 1978 roku zatrzymywali się goście z całej Polski. Prowadzenie pensjonatu to u mnie rodzinna tradycja: od 50 lat moja babcia - Helena, prowadziła pensjonat w swoim swoim domu. Później zaczęła jej pomagać moja mama, która od samego początku angażowała mnie do pomocy przy gościach. Los chciał, że zostałam na ojcowiźnie i sama zajęłam się tym pensjonatem, który stał się moim domem. Pensjonat "Moje Tatry" jest moim domem nie tylko w sensie symbolicznym czy emocjonalnym - jestem z nimi na co dzień, gdyż mieszkam w nim razem z całą rodziną.

 

Od kiedy sama postanowiłam się zająć moim rodzinnym pensjonatem zrobiłam generalny remont całego obiektu i dostosowałam ponad 40-letni dom wczasowy do standardów europejskich wprowadzając cały szereg nowoczesnych udogodnień dla moich gości jednocześnie zachowując niepowtarzalny podhalański klimat tego miejsca.

Staram się dostosować poziom i jakość usług do wymogów klientów - wyposażenie pokoi, karczma góralska, salon z biblioteką i nowoczesnym rzutnikiem, przepyszne jedzenie i miła atmosfera to zalety tego miejsca.

Właścicielka bezglutenowego pensjonatu Moje Tatry

Powodem do dumy jest dla mnie to, że mam bardzo wielu klientów, którzy chętnie wracają do "Moich Tatr" ze względu na magię tego miejsca. To najlepszy wyznacznik tego, że udało mi się stworzyć niezwykłe miejsce, które kontynuuje chlubną tradycję.

Co dla mnie najważniejsze - jestem mamą dwójki dzieci - córka studiuje medycynę a synuś malutki jest w 5 klasie szkoły podstawowej.

Prywatnie ukończyłam zarządzanie z tytułem magistra i MBA, ale na tym nie poprzestałam. Obecnie studiuję prawo na UJ - idzie mi jak krew z nosa ale damy radę 😉

Przez całe życie siedzę w folklorze i wiem, że folklor to jest jedna z atrakcji, która w największym stopniu przyciąga gości do "Moich Tatr". Wiele razy prowadziłam imprezy folklorystyczne i czasem jeszcze występuję na scenie jako konferansjerka na tego typu imprezach.

Obok folkloru moją pasją jest chodzenie po górach, a zimą uprawianie amatorskiego skitouring'u. Można powiedzieć, że teraz już się trochę wyciszyłam i preferuje spokojniejsze rozrywki, kiedyś jednak lubiłam dreszczyk adrenaliny i skakałam ze spadochronem - teraz już jestem na to za stara 😉 Co nie znaczy, że wciąż nie lubię przygód i wyzwań! Uwielbiam podróżować - najczęściej samotnie w dziwne rejony świata 😉 Troszkę też działam charytatywnie.

Jestem niepoprawną optymistką - wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych - jeśli tylko się czegoś mocno pragnie - da się!

 

Ela