Widokowy Spacer z Białego Dunajca – Panorama Tatr

Zapraszam serdecznie na spacer wokół Moich Tatr

Po pysznym bezglutenowym śniadaniu wychodzimy z Pensjonatu

Jeśli mielibyście ochotę zrobić sobie krótki spacer, a przy okazji zobaczyć przepiękną panoramę Tatr  i skosztować serów i zyntycy prosto od bacy, możecie udać się drogą asfaltową od naszego bezglutenowego pensjonatu w stronę Bańskiej Wyżnej.

Nie trzeba iść daleko, by zobaczyć panoramę Tatr!

Droga jest lekko stroma, ale nie musicie przecież bardzo się spieszyć. Zaledwie po pokonaniu pierwszych 300 metrów pojawi się piękny widok po lewej stronie ? czyli panorama Tatr! Odsłonią się Tatry Bielskie od Murania i Hawraia przez Łomnicę, Gerlach, Rysy, Orlą Perć, Kasprowy, Giewont ? aż po Tatry Zachodnie.

A teraz najlepsze…

Po 10 minutach dojdziecie do polnej drogi prowadzącej po skosie do szałasu, w którym baca i juhasi robią pyszny bundz, oscypki i zyntycę (wszystko bezglutenowe!). Można z nimi pogwarzyć ale należy pamiętać, że zastaniecie ich od rana do 12-tej a potem dopiero koło 16-tej.

Wracamy na bezglutenowy obiad, coraz szybciej

Droga prowadzi do Zębu, a dalej na Gubałówkę (około 3 godzinny spacer ? 15 km). Można podejść jeszcze kilometr w górę do skrzyżowania. Tam pokaże się Babia Góra i Gorce. Wrócicie do Moich Tatr przez Bańską Niżną (3 km). Można też wrócić tą samą drogą prosto z szałasu  – wracając będziecie mogli zobaczyć Pieniny i ich najwyższy szczyt Trzy Korony.

Panorama Tatr nigdy nam się nie znudzi.

Miłej wycieczki i do zobaczenia!

Bezglutenowy Pensjonat Moje Tatry

Bezglutenowy Pensjonat Moje Tatry - gospodyni w bacówce
Bezglutenowy Pensjonat Moje Tatry – gospodyni w bacówce nieopodal pensjonatu