Wakacje w górach dla seniorów

Tatry to doskonałe miejsce na wypoczynek przez cały rok – dla seniorów, dla dorosłych i dzieci.

Osoba w każdym wieku znajdzie w naszym bogatym regionie coś dla siebie, nawet jeśli cierpimy na jakieś schorzenia taki wyjazd może nam pomóc podreperować zdrowie i poprawić ogólne samopoczucie. Bezglutenowy Pensjonat Moje Tatry zaprasza osoby w każdym wieku, oferuje zdrową domową kuchnię bez glutenu i zachęca do ciekawego wypoczynku zwiedzając perły Podhala.

Spacery w górach nie muszą oznaczać wspinaczki na najwyższe szczyty, a oprócz aktywnego wypoczynku możemy też wybrać relaks w zdrowych wodach geotermalnych. Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby chętne na spokojny  pobyt w Tatrach, zawsze chętnie osobiście doradzimy które miejsca warto odwiedzić, jak się tam dostać i ile czasu taka wycieczka nam zajmie.

Prezentujemy kilka pomysłów na niezbyt wymagające wycieczki dla osób starszych na Podhalu:

  • Wizyta w sanktuarium na Krzeptówkach i w Ludźmierzu
  • Jezioro i zamek w Czorsztynie
  • Zamek i zapora w Niedzicy
  • Zabytkowy kościółek w Dębnie
  • Kościół i dwór Tetmajerów  oraz dom księdza Tischner w Łopusznej
  • Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr – Wiktorówki
  • Baseny termalne (np. Gorący Potok w Szaflarach)
  • Doliny Kościeliska i Chochołowska, Lejowa, Białego Potoku, Olczyska, Strążyska
  • Rezerwat Bór na Czerwonem w Nowym Targu

Nauka i spotkania online

Jeśli jednak szukają Państwo ciekawych zajęć i spotkań z ludźmi pozostając w zaciszu własnego domu polecamy odwiedzenie bezpłatnej platformy edukacyjnej dla osób 55+, gdzie każda osoba może znaleźć coś dla siebie. Warto poprosić bliskich, dzieci, wnuki lub znajomych o pomoc w obsłudze internetu, przełamać lęk przed nowymi technologiami i każdego dnia zdobywać nowe umiejętności. Nie tylko nowa wiedza pomaga utrzymać dobrą kondycję psychiczną w starszym wieku, ale także utrzymywanie dobrych relacji z ludźmi, poznawanie nowych osób – wszystko to powoduje, że nasze życie jest ciekawsze, mamy z kim porozmawiać, łatwiej znaleźć cel i realizować marzenia niezależnie od wieku.

Akademia 55+ to edukacja i rozrywka online dla osób dojrzałych – osobiście, reprezentując Bezglutenowy Pensjonat Moje Tatry, planujemy pod koniec tego roku prowadzić spotkania na żywo w Akademi 55+, podczas których opowiemy o tradycji góralskiej, rodzinie, strojach, kuchni i pomysłach na spędzanie wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy do obserwowania Akademii 55+ na Facebooku oraz rejestrację na bezpłatnej platformie pod adresem akademia55.pl.

Akademia 55+