Święta w górach - Boże narodzenie w górach w pensjonacie Moje Tatry

Święta w górach - Boże Narodzenie 2020

Święta w górach to niepowtarzalna atmosfera Wigilii po góralsku. Pensjonat Moje Tatry to powitanie regionalnym wieczorem z góralskim bajaniem i poczęstunkiem.

W wyjątkowy wieczór wigilijny, podczas wspólnej, uroczystej wieczerzy w Moich Tatrach, podane będzie 12 potraw regionalnych.

DLA OSÓB BĘDĄCYCH NA DIECIE BEZGLUTENOWEJ I ICH RODZIN PODAWANE BĘDĄ POTRAWY BEZ GLUTENU.

Podczas świątecznego pobytu nie obejdzie się również bez kuligu z pochodniami i pieczeniem kiełbasy, góralską herbatą, cytrynówką lub pysznym grzańcem! Dla chętnych zagra kapela góralska.

Bożonarodzeniowa oferta "Święta w górach" obowiązuje w terminie od 18 grudnia. Minimalna liczba dni pobytu to 5 dób. Pokoje w ofercie świątecznej kosztują 200 zł od osoby za noc od osoby dorosłej, dzieci do 12 roku życia płacą 120 zł za dobę a maluchy do 4 roku życia 80 zł za dobę. Cena jednej doby obejmuje nocleg, śniadanie i obiadokolację. W jadalni można przygotować kolację we własnym zakresie.

Dopłata do uroczystej wieczerzy wigilijnej wynosi 150 zł od osoby dorosłej, dla dzieci do 12 roku życia obowiązuje dopłata 100 zł.

Wieczerzę wigilijną rozpoczniemy o godz. 17.00 tradycyjnymi góralskimi życzeniami, po których goście podzielą się opłatkiem maczanym według naszej tradycji w miodzie.

Dla osób niekorzystających z uroczystej wieczerzy wigilijnej obiad postny dwudaniowy będziemy serwować o godz. 14.00.

Przy pobycie minimum 7 dób, cena za dobę wynosi: 180 zł od osoby dorosłej i 110 zł od dziecka do 12 roku życia i 70 zł dla dzieci do 4 roku życia.

W cenie dania kuchni bezglutenowej i/lub wegetariańskie i wegańskie (prośba o wcześniejsze zgłoszenie diety). Więcej o naszych posiłkach można przeczytać w zakładce KUCHNIA. Obiady w godzinach od 16.00 do 17.30

W ramach oferty "Święta w górach" zapewniamy:

  • udział w tradycyjnej Wigilii po góralsku (dla chętnych), w trakcie której będzie można spróbować dwunastu tradycyjnych potraw, po wieczerzy będzie wspólne śpiewanie kolęd, oraz wizyta Świętego Mikołaja, który rozda dzieciom i dorosłym prezenty.
  • wyjście na pasterkę do kaplicy Miłosierdzia Bożego w Białym Dunajcu ul. Miłośników Podhala 50 (msza św. o godz. 22.00 z udziałem rodzinnej kapeli Trebuni-Tutków)
  • wyjście na pasterkę do kościoła na Wiktorówki lub do Doliny Chochołowskiej (dla chętnych),
  • wyjście na Wiktorówki na mszę świętą w pierwszy dzień świąt,
  • wieczór z folklorem - prelekcje na temat historii i tradycji podhalańskich,

Ponadto skorzystać będzie można z następujących atrakcji:

  • kulig z pochodniami, ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i herbatą góralską (100 zł od osoby, 50 zł od dziecka do 12 lat) – dopłata do góralskiej kapeli przygrywającej na ognisku wynosi 20 zł od osoby.
  • warsztaty malowania na szkle (70 zł od osoby).

Ilość miejsc ograniczona. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji!