Kuchnia

Dania tradycyjne, regionalne, wegetariańskie i bez glutenu!

Moje Tatry to nie tylko komfortowe noclegi w gustownie urządzonych pokojach z zapierającymi dech widokami, ale i zróżnicowana oferta gastronomiczna, która może zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowane gusty. W naszej tatrzańskiej kuchni dbamy o to, by pełnia smaków przy stole mogła przełożyć się na pełne doświadczanie wypoczynku w górach. Nasza kuchnia podaje przepyszne dania zarówno z tradycyjnej polskiej kuchni i regionalnej kuchni podhalańskiej, jak również z nowoczesnej kuchni wegetariańskiej oraz dania bez glutenu - w każdym przypadku gotujemy smacznie i zdrowo.

Zdrowe podejście do wakacji w Tatrach

 

Pamiętamy, że człowiek potrzebuje urozmaiconej diety, czasem bardziej roślinnej, czasem sięgającej po produkty mięsne. Staramy się, by przy naszym stole mógł rozsmakować się każdy, kto ceni dobrą, naturalną kuchnię.

W ofercie gastronomicznej dla gości znajdują się:

 • tradycyjna polska kuchnia
 • dania regionalne
 • dania bezglutenowe
 • dania wegetariańskie
 • posiłki przygotowane według zasad kuchni pięciu przemian

Menu bez glutenu

W Moich Tatrach wiemy jak ważny dla niektórych gości jest świadomy wybór diety. Wiemy też, że niektóre osoby ze względów zdrowotnych potrzebują specjalnie dobranej diety. Specjalnie dla tych osób przygotowaliśmy nasze menu licznych dań bez glutenu - starając się zawsze by obok względów zdrowotnych odpowiadały one również gustom smakowym naszych gości.

 

bez glutenu

Czym jest kuchnia bezglutenowa?

Dieta bezglutenowa polega na wyłączaniu z pożywienia produktów zawierających gluten, czyli mieszaniny białek roślinnych występujących w ziarnach niektórych zbóż, np. pszenicy, jęczmienia czy żyta. Na życzenie gości w ramach pełnego wyżywienia w pensjonacie możemy przygotowywać wyłącznie potrawy bezglutenowe.

 

Pensjonat MOJE TATRY należy do programu "Menu bez glutenu", który skupia miejsca i lokale, gdzie zjeść można smaczny bezglutenowy posiłek. Więcej o programie "Menu bez glutenu" można dowiedzieć się na jego stronie internetowej.


Kuchnia pięciu przemian

Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca na wczasy w Tatrach z pełnym wyżywieniem, przygotowanym według diety Pięciu Przemian.

Proces pięciu przemian

Czym jest kuchnia pięciu przemian?

Pięć Przemian to chińska filozofia przyrody, która pozwoliła Chińczykom opracować wiele metod pomagających w naturalny i praktyczny sposób utrzymywać zdrowie, siły witalne, jasność umysłu. Metody te pomagają człowiekowi: wyjść ze stanu zagubienia i alienacji, budować poczucie jedności i harmonii z otaczającym go światem przyrody i ludzi, odnaleźć swoje miejsce tu i teraz. Filozofia ta zwraca naszą uwagę na to, że wszystko, czym się zajmujemy i co robimy, jest ważne i wpływa na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Również to, co i w jaki sposób spożywamy, wywołuje w naszym organizmie określone skutki: pobudza naszą energię lub nas obciąża, powoduje, że stajemy się bardziej otwarci i żwawi lub zapadamy się i zamykamy w sobie.

Żywienie według filozofii Pięciu Przemian pomaga złapać równowagę w ciele i w duchu. Wspomaga ono regenerację organizmu. Dostarcza właściwe porcje energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, który jest ściśle powiązany z wszystkimi układami i procesami działającymi w naszym organizmie.

O posiłkach przygotowywanych wg zasad Pięciu Przemian mówimy, że są zrównoważone. Oznacza to, że przygotowane zostały one z produktów, których energie we właściwy sposób się przenikają, pozostają ze sobą w równowadze smakowej i energetycznej. Dzięki temu spożywamy dania, które są smaczne, pożywne i utrzymujące w równowadze procesy energetyczne przebiegające w ludzkim ciele.

Zasadą odżywiania wg Pięciu Przemian jest świadomość, iż człowiek jest ściśle związany ze środowiskiem zewnętrznym, w którym żyje. Gotując według Pięciu Przemian, stajemy się bacznymi obserwatorami przyrody; przypominamy sobie o istnieniu pór roku i o sezonowości występowania warzyw i owoców, przyglądamy się pogodzie i w zależności od niej szykujemy potrawy, które będą nas nawilżały gdy jest susza, rozgrzewały gdy trzaska mróz. W zimowy wieczór na stole pojawią się długo gotowane zupy na intensywnych wywarach, solidne rosoły, latem zaserwujemy więcej sałatek, lekkie jarzynki, delikatne zupy krem.

Sprawdź naszą ofertę gastronomiczną. W Moich Tatrach gotujemy zdrowe, tradycyjne i naturalne dania – wegetariańskie, według kuchni pięciu przemian. To idealne miejsce także na wczasy bezglutenowe!

 

Smacznie, zdrowo, tradycyjnie!

 

Podhalańska kuchnia regionalna

W Moich Tatrach możesz poczuć prawdziwy smak Podhala! Jak przystało na prawdziwie góralski pensjonat naszym gościom serwujemy również dania kuchni regionalnej.

Tradcyjna góralska kuchnia podhalańska

Specjalnością naszej tradycyjnej podhalańskiej kuchni są:

 • oscypek,
 • oscypek z patelni,
 • moskol z masłem,
 • hauski ze skwarkami,
 • kluska jarcano,
 • kwaśnica z grulami,
 • polywka baranio z grulami,
 • zur na syrwotce,
 • zupa bryndzowo,
 • sałacionka,
 • jagniyńcina,
 • prosie piecone w sabaśniku,
 • pstrong,
 • piyrogi z bryndzom abo inksym nadziyniem,
 • tarcioki,
 • kapusta z grochem.

 

Dietę bezglutenową lub pięciu przemian zgłoś przed przyjazdem!

 


Jak wygląda pobyt w pensjonacie w Tatrach? Jakie są wolne terminy? Zadzwoń pod numer +48 606 915 915 lub +48 182 073 915 od poniedziałku do soboty (w niedzielę kontakt telefoniczny jest niedostępny) w godzinach od 10:00 do 18:00, a z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Wszędzie dobrze, ale w Moich Tatrach najlepiej!